Kompozit Dış Cephe Kaplama Fark Yaratır

0
44

İnşaat sektöründe hepimizin hemfikir olabileceği bir şey var ve o da kompozit cephe kaplama popülaritesinin son birkaç yıldır büyümesini durdurmamış olmasıdır. Enerji verimliliği, düşük fiyat ve inşaat olanakları kapsamında kullanımı artmaktadır.

 

Bu tür malzemeler, havalandırmalı cephelerin inşası, yenilenmesi veya iyileştirilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Mimarinin tüm alanlarına uyarlanabilen çözümler sunar. kompozit cephe kaplama hakkında merak ettiğiniz ve bilmeniz gereken her şeyi, nasıl üretildiğini, ana özelliklerini, yüzeylerini, dönüşümlerini ve en popüler kullanımlarını öğreneceksiniz.

 

KOMPOZİT NEDİR VE BAŞLICA KULLANIMLARI NEDİR

 

Kompozit, farklı fiziksel ve kimyasal özelliklere sahip birden fazla maddenin birleşimiyle elde edilen farklı, gelişmiş fonksiyonlara sahip teknolojik materyallerdir. Kompozitler, yer kabuğunda bulunan en yaygın elementler olan metallerin türevlerinden imal edilir. Doğal haliyle birçok silikatta bulunurlar ve yüksek metal içeriğine sahip hareketsiz bir kaya olan mineralden çıkarılır.

 

Bir yapı materyali olarak, düşük yoğunluğu ve korozyona karşı direnci, iyi bir iletken olmasının yanı sıra, onu birçok endüstriyel işlem için son derece yararlı bir unsur haline getirmektedir. kompozit cephe kaplama, şu anda Çin’in üretici olarak başı çekmesiyle, yılda yaklaşık 50.000 metrik ton üretildiği ve bunun% 22’sinin geri dönüştürüldüğü tahmin edilmektedir.

 

KOMPOZİT CEPHE KAPLAMA ÖZELLİKLERİ SAYMAKLA BİTMEZ

 

-Yüksek boyutsal kararlılık: Bir malzeme olarak kompozit, boyutlandırılmasında deformasyon göstermez, bu da malzemenin boyutu ne olursa olsun özelliklerini kaybetmeden stabil kaldığı anlamına gelir. Kompozit cephe kaplama, izin verdiği geniş yüzey yelpazesi, ona harika bir estetik çok yönlülük sağlar. Katıdan dokulu, ayna veya ahşap tipi kaplamalara kadar, kompozit hemen hemen her tür projeye uyarlanabilir

 

Darbeye dayanıklıdır. Son araştırmalar, uzun ömrü ve aşınma ve korozyona karşı direnci nedeniyle bina cephelerinde kompozitin dayanıklılığını doğrulamaktadır. Tamamen geri dönüştürülebilir: Kompozitcephe kaplama ana malzemesi ve kapak tabakaları geri dönüştürülebilir ve yeniden kullanılabilir. Özellikleri nedeniyle süresiz olarak geri dönüştürülebilir.

 

Hızlı ve kolay montaj sağlar.Kompozit cephe kaplama montajına yönelik askı sistemleri, cephelere hızlı ve kolay bir şekilde montajını kolaylaştıracak şekilde tasarlanmıştır. Aynı şekilde bir kasetin zarar görmesi durumunda kolaylıkla değiştirilebilir. Bir tüy kadar hafiftir. Düşük yoğunluğu, onu havalandırmalı cephelerdeki alt yapı sistemleri için ideal bir malzeme haline getirir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here